Світові ціни на продовольство знизились до дворічного мінімуму

У травні 2023 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІСЦФ) склало 124,3 пункта: -2,6% порівняно з квітнем і -22,1% – з максимумом, зафіксованим у березні 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

02.06.2023
Світові ціни на продовольство знизились до дворічного мінімуму
Фото: умовне

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, основний внесок у зниження середнього розміру цін внесли рослинна олія, зернова та молочна продукція, у той час, як ціни на цукор та м’ясо зростали.

По складових індексу:

  • індекс цін на зернові ФАО – 129,7 пункти (-4,8% порівняно з квітнем). Ціни на пшеницю за місяць зменшились на 3,5%, на кукурудзу – на 9,8%, ячмінь – на 9,5% через гарні перспективи на врожай 2023-2024 років та низький рівень попиту на світових ринках;
  • індекс цін на рослинні олії ФАО – 118,7 пункти (-8,7% порівняно з квітнем 2022 року та -48,2% порівняно з травнем 2022 року – через значну пропозицію на тлі зменшення попиту практично на усі види олій – пальмову, соєву, рапсову і соняшникову);
  • індекс цін на молочну продукцію ФАО – 118,7 пункти (-3,2% порівняно з квітнем через різке падіння міжнародних цін на сир на тлі достатньої експортної пропозиції, слабке відновлення цін на сухе молоко та незначне зростання цін на вершкове масло);
  • індекс цін на м’ясо ФАО – 117,9 пункти (+1,0% порівняно з квітнем через високий попит на м’ясо птиці (передусім в Азії), незначнец зростання цін на яловичину та свинину на тлі обмеження експортної пропозиції);
  • індекс цін на цукор ФАО – 157,6 пункти (+5,5% порівняно з квітнем – через «зростаюче занепокоєння у зв’язку з активізацією явища Ель-Ніньо, яке може позначитися на врожаї сезону 2023–2024 років, а також нижчі, ніж очікувалося, дані щодо глобальних запасів у сезоні 2022–2023 років»).

“І хоча для України як для експортера аграрної продукції зниження цін на неї – не найкраща новина, однак у цілому ситуацію треба сприймати спокійно – з нашою власною продовольчою безпекою все гаразд, а станом на 1 липня ми матимемо перехідний запас з минулорічного маркетингового року по зерновим і олійним на рівні 5 млн тонн – середньостатистичний показник довоєнних років”, – заявив Гетманцев.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.