В Україні стрімко подорожчала капуста нового врожаю

Наразі українські фермери відвантажують ранню капусту по 55-60 грн/кг. Це в середньому на 30% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

09.05.2023
В Україні стрімко подорожчала капуста нового врожаю
Фото: умовне

Як повідомили аналітики проєкту EastFruit, в Україні вже другий тиждень поспіль спостерігається зростання цін на капусту нового врожаю.

“Причина такої цінової тенденції полягає в тому, що пропозиція капусти суперранніх сортів продовжує скорочуватися, тоді як масові поставки продукції більш пізніх сортів ще не почалися. При цьому попит на ранню капусту зберігається доволі високим, що дає змогу фермерам і далі підвищувати ціну”, – пояснюють експерти.

За словами ключових гравців ринку, скорочення пропозиції цієї продукції сьогодні відбувається через міжсезоння. Адже більшість господарств уже закінчили збір урожаю капусти суперранніх сортів, тоді як рання капуста пізніших сортів почне масово надходити в продаж у середньому через 2 тижні.

При цьому українські фермери не відкидають можливості того, що ця продукція з’явиться на ринку дещо пізніше від визначених термінів, якщо погода й надалі залишатиметься холодною та похмурою. За підрахунками експертів, в аналогічний період минулого року рання капуста в Україні також дорожчала під впливом сезонного фактора. Проте вона тоді коштувала практично в 1,5 раза дешевше, ніж зараз.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.