В Україні прогнозують подорожчання овочів та фруктів

Овочі за два місяці 2023 року подорожчали на 21,2% і стали основним драйвером інфляції. Їх наздоганяють фрукти із показником 5,9%.

17.03.2023
В Україні прогнозують подорожчання овочів та фруктів
Фото: умовне

Про це повідомляє “Фокус” із посиланням на дані Держстату.

“Найбільш різкий ріст цін спостерігається на фрукти та овочі (цибуля, морква, огірки, помідори), — підтверджує аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка. — Через те, що внутрішніх запасів овочів не вистачає, присутність імпортних товарів на українському ринку збільшується другий місяць поспіль. А імпортна продукція коштує дорожче як через більшу собівартість, так і через дисбаланс попиту та пропозиції на світовому рівні”.

Як прогнозує завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ “Інститут аграрної економіки” Інна Сало, протягом першого півріччя 2023 року під впливом сезонного чинника очікується зростання цін на фрукти на 10-15% та овочі на 15-20%.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.