Українці хочуть додому, але їхати з Польщі не поспішають

Біженці з України в Польщі. 88% українських біженців у Польщі хочуть повернутися додому, з них 17% готові зробити це впродовж найближчих 3 місяців. Ще 71% має намір повернутися в майбутньому.

19.07.2023
Українці хочуть додому, але їхати з Польщі не поспішають

Як повідомляє “Ukrayina.pl”, такі дані нового дослідження Агентства ООН у справах біженців, проведеного з квітня по травень 2023 року. Збір даних проводив Ipsos SA Switzerland. Всього за допомогою телефонного опитування були опитані 500 респондентів.

Біженці хочуть додому: скільки з них планує повернутись

Загалом опитування показало, що лише невеликий відсоток респондентів планує повернутися України постійно в межах найближчих трьох місяців. Проте більшість із опитаних виявили бажання повернутися в Україну в майбутньому. Наміри повернутися залишилися стабільні з часом.

Учасники опитування відповіли так щодо повернення в Україну:

  • 17% – планують повернутися протягом найближчих 3-х місяців;
  • 71% – мають намір повернутися одного дня в майбутньому;
  • 8% – поки не знають;
  • 4% – не планують повертатися в Україну.

31% опитаних хоче возз’єднатися з родиною в Україні, 66% бажають повернутися до своєї країни і жити у власному культурному середовищі. 88% респондентів планують повернутися до того самого місця, де вони жили до 24 лютого 2022 року.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.