У Львові провели три надскладні операції з відновлення обличчя військовим

Американські та українські реконструктивні хірурги провели за добу три надскладні операції – пересаджували кістку, тканини та судини з ноги на обличчя військових з мінно-вибуховими травмами.

15.11.2023
У Львові провели три надскладні операції з відновлення обличчя військовим

Як повідомляє Укрінформ, про це прозповів керівник напрямку хірургія Національного реабілітаційного центру «Незламні», завідувач хірургічного відділення лікарні Святого Пантелеймона Першого ТМО Гнат Герич.

«Сьогодні ми робили дуже складні операції, які тривають від 10 до 15 годин. Я працював над реконструкцією обличчя у пацієнта з мінно-вибуховим пораненням, у якого вирвало велику кількість м’яких тканин та кісток обличчя. Для такої реконструкції використовується дуже складна методика, коли береться мала гомілкова кістка із судиною та шкірою і частиною м’язу. Вона спеціально підготовлюється і вкладається, де є відсутність кістки на обличчі. Судини зшиваються, щоб отримати кровопостачання із шиї. Це така надскладна мікрохірургічна трансплантація, бо ці судинки дуже тоненькі, майже як волосинка. Сьогодні ми оперували таким чином трьох військових, які отримали поранення на війні», – сказав Герич.

Він додав, що такі реконструктивні оперативні втручання – найскладніші, які існують в світі. Після цього відновлюється не лише зовнішня частина обличчя пацієнта, а й порожнина рота.

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.