У Львові померла пацієнтка, якій першій в Україні пересадили серце та легені

Стан пацієнтки стрімко погіршився на другу добу після трансплантації.

30.10.2023
У Львові померла пацієнтка, якій першій в Україні пересадили серце та легені

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

“З сумом повідомляємо, що пацієнтка, якій минулого тижня пересадили комплекс серце-легені, на жаль, померла.

Попри всі зусилля медпрацівників і вдало виконану операцію її не вдалося врятувати: відбулося гостре відторгнення донорських органів.

Стан пацієнтки стрімко погіршився на другу добу після трансплантації. Команда наших лікарів та лікарів Інституту серця робили усе можливе, аби його стабілізувати. Навіть підʼєднали ЕКМО – апарат, який замінює роботу серця і легень. Однак на такому ранньому етапі подолати гостре відторгнення одночасно двох органів було майже неможливим. Всі реанімаційні заходи, на жаль, виявилися марними.

Для усього нашого колективу та усіх, хто боровся за життя Ніни і вірив в її одужання – це великий удар. Немає нічого гіршого, ніж втратити пацієнта.

Висловлюємо глибокі співчуття родині покійної Нині”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 25 жовтня у Львові провели першу в Україні пересадку комплексу легені-серце. Таких операцій у світі проводиться лише 20-25 на рік.

Органи отримала 38-річна Ніна з Київщини. Вона мала ваду серця від народження. На трансплантацію жінка чекала впродовж 15 років.

Трансплантація тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.