У Львові померла пацієнтка, якій першій в Україні пересадили серце та легені

Стан пацієнтки стрімко погіршився на другу добу після трансплантації.

30.10.2023
У Львові померла пацієнтка, якій першій в Україні пересадили серце та легені

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

“З сумом повідомляємо, що пацієнтка, якій минулого тижня пересадили комплекс серце-легені, на жаль, померла.

Попри всі зусилля медпрацівників і вдало виконану операцію її не вдалося врятувати: відбулося гостре відторгнення донорських органів.

Стан пацієнтки стрімко погіршився на другу добу після трансплантації. Команда наших лікарів та лікарів Інституту серця робили усе можливе, аби його стабілізувати. Навіть підʼєднали ЕКМО – апарат, який замінює роботу серця і легень. Однак на такому ранньому етапі подолати гостре відторгнення одночасно двох органів було майже неможливим. Всі реанімаційні заходи, на жаль, виявилися марними.

Для усього нашого колективу та усіх, хто боровся за життя Ніни і вірив в її одужання – це великий удар. Немає нічого гіршого, ніж втратити пацієнта.

Висловлюємо глибокі співчуття родині покійної Нині”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 25 жовтня у Львові провели першу в Україні пересадку комплексу легені-серце. Таких операцій у світі проводиться лише 20-25 на рік.

Органи отримала 38-річна Ніна з Київщини. Вона мала ваду серця від народження. На трансплантацію жінка чекала впродовж 15 років.

Трансплантація тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.