У Львові лікують військового із фантомними болями

У Львові проходить реабілітацію військовослужбовець Михайло Бакалюк, який втратив ногу на Запорізькому напрямку, а зараз відчуває фантомні болі.

28.07.2023
У Львові лікують військового із фантомними болями

Як повідомляють у Першому медичному об’єднанні міста Львова, із захисником працюють фахівці Центру ментального здоров’я.

Михайлу Бакалюку 40 років, він родом з селища Миколаївка, що на Донеччині. У 2014 році через початок військової агресії РФ чоловік разом з родиною переїхав до Ірпеня Київської області. У 2022 році, після деокупації Ірпеня, чоловік вступив до ЗСУ.

Михайло отримав поранення у червні 2023 року на Запорізькому напрямку, коли йшов на штурм російських позицій та наступив на міну. Побратими наклали йому турнікети та евакуювали до стабілізаційного пункту, де Михайлу ампутували ногу, яку не було шансів зберегти. Чоловіку зробили кілька операцій.

“Той місяць був дуже важким. Я хочу, щоб люди знали: кожен клаптик звільненої землі дається нам кров’ю і болем. Шлях реабілітації не завжди такий простий як ми гадаємо. Це не просто лікування і протезування. Це — титанічна праця команди лікарів різних напрямів: хірурги, травматологи, нейрохірурги, спеціалісти з реабілітації, протезисти. Це складний шлях пацієнта. Щоденні болі, знеболювальні, фізична та психологічна реабілітація, соціалізація”, — розповідає Михайло.

Де реабілітаційного центру “Незламні” Михайла скерували на протезування. Втім, його відтермінували, тому що у Михайло відчуває фантомні болі.

“Михайлові дуже болить та частина ноги, якої немає. Таке зустрічаються у 8 з 10 пацієнтів з ампутацією кінцівок. Щоб полегшити страждання, їм дають знеболюючі. А, щоби вилікувати, шукають причину. Фантомні болі можуть виникати внаслідок розриву нервів чи пошкоджень спинного мозку або ж мати психологічне походження”, — йдеться у повідомленні.

Медики кажуть, причина фантомного болю в Михайла — психологічна. Із захисником працюють фахівці Центру ментального здоров’я: психо-, арт- та тілесні терапевти. Вони застосовують різні методики: голко- та дзеркальну терапію. За словами лікарів, цей комплексний підхід допомагає Михайлові. Паралельно з чоловіком працюють фізичні терапевти.

Коли Михайло перебував на Запорізькому напрямку, у нього народився третій син. Зараз його родина у Львові, чоловік має змогу бачитися з дружиною та дітьми. Військовий планує пройти протезування та знову захищати Україну.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.