Обласні центри на благоустрій витратили утричі більше, ніж на оборону

В переліку опинилося 21 місто — туди не увійшли Луганськ, Донецьк та Київ.

20.11.2023
Обласні центри на благоустрій витратили утричі більше, ніж на оборону

Видання Forbes проаналізувало, скільки грошей на підтримку обласних бригад ТрО виділяли міста протягом девʼяти місяців 2023 року.

Сумарно обласні центри спрямували 3,8 млрд грн на потреби Сил оборони, водночас на благоустрій витратили 12,8 млрд грн.

З усіх міст перевагу обороні, а не благоустрою, віддає лише Житомир: він витрачає 547 млн грн та 246 млн грн відповідно. Луцьк фінансує обидві категорії майже однаково: 156 млн грн та 152 млн грн. Всі інші обласні центри віддають на благоустрій значно більше.

Львів станом на жовтень 2023 року витратив на благоустрій 1,3 млрд грн, на оборону ж — 324 млн грн.

Журналісти не знайшли видатки на оборону у Харкові, Ужгороді та Херсоні. Херсон на благоустрій виділив лише 8 млн грн, що схоже на фінансування зарплат. Натомість у Харкові на благоустрій заплановано майже 1 млрд.

Восени 2023 року містами України прокотилися мітинги та пікетування, учасники яких вимагали від місцевої влади більше фінансувати потреби оборони, а не благоустрою міст.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.