На городі мешканки Тернопільщини виявили скіфське поховання

Більша частина поховання була зруйнована.

17.11.2022
На городі мешканки Тернопільщини виявили скіфське поховання

На території Шумської громади на Тернопільщині археологи виявили поховання скіфської доби. Воно було виявлене на городі місцевої жительки, яка й поінформувала археологів про знахідку. Про це повідомили в Тернопільському обласному центрі охорони пам’яток культурної спадщини.

“Тернопільським обласним центром охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини проведені термінові охоронні розкопки на земельній ділянці у селі Угорськ, що належить до Шумської громади Тернопільської області. Після проведених робіт під керівництвом Марини Ягодинської (директорки Центру, археолога, к.і.н.) було виявлено, що останки похованої особи розміщувалися в умовній кам’яній “скрині”, швидше за все, у випростаному положенні . Дослідниця відносить знахідку до могилянської групи скіфського часу (VІІ-VІ ст. до н.е.)”, – йдеться у повідомленні.

Виявлені останки ексгумовані та будуть в подальшому ретельніше досліджені.

Відзначається, що це не перша археологічна знахідка на Тернопільщині виявлена випадково. Так, торікнбуло відкрите цінне скринькове поховання, яке залишалося недоторканим близько 5 тис. років.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.