Медики у Львові провели першу в Україні операцію на серці за допомогою робота Da Vinci

За допомогою робота кардіохірурги врятували життя чоловіка із передінфарктним станом і таким чином започаткували новий етап у розвитку української кардіохірургії – роботизований.

30.01.2024
Медики у Львові провели першу в Україні операцію на серці за допомогою робота Da Vinci

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Пацієнт – 44-річний Сергій з Волині. Торік у чоловіка з’явилась задишка та пекучий біль в ділянці серця. Він звернувся за допомогою до лікарів. Ті виявили у Сергія стенокардію та призначили медикаментозне лікування. Воно подіяло і на якийсь час симптоми зникли. Але за кілька місяців лікування вже не допомагало.

Після погіршення стану Сергій звернувся за допомогою до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона. Медики встановили діагноз – ішемічна хвороба серця. На момент звернення одна із головних артерій у серці Сергія була звужена аж на 80%. Пацієнт потребував термінової операції на серці.

Кардіохірурги ухвалили рішення оперувати Сергія за допомогою робота Da Vinci. Попри це, ще ніхто в Україні не виконував операцій на серці із застосуванням робота-хірурга.

“Наші спеціалісти наважилися стати першопрохідцями і майже рік готувалися до проведення такого втручання. Спеціально для цього вони стажувалися у провідних клініках США та Європи“, – йдеться у повідомленні.

Сергій став першим в Україні пацієнтом, якому виконали таку операцію на серці за допомогою робота. Вже на 4-ту добу чоловік поїхав додому без жодних скарг.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.