Медики у Львові одночасно провели кілька операцій 82-річній жінці

Пацієнтці видалили 2 меланоми, зробили аутодермопластику та провели біопсію сторожового лімфатичного вузла.

20.03.2024
Медики у Львові одночасно провели кілька операцій 82-річній жінці

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, наприкінці 2022 року у жінки з’явились дві невеличкі пігментні плями. Одна з них була на передпліччі, інша – на стопі. Жінка ніяк не могла відважитись на візит до медиків, та коли пляма почала кровити, воназвернулась до сімейного лікаря, а він скерував жінку до онколога.

У грудні 2023 року жінка потрапила до Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру. Лікарі запідозрили у пацієнтки одразу дві меланоми, які розвивались незалежно одна від одної. І після низки обстежень жінку прооперували.

«Оскільки пацієнтці 82 роки, ми хотіли зменшити навантаження на її організм. Тож провели симультанну операцію. Їй видалили утвір правого передпліччя та утвір на правій стопі. Крім цього ми зробили пацієнтці аутодермопластику, тобто взяли клаптик шкіри зі стегна і пересадили на стопу, щоб закрити дефект, який виник внаслідок видалення пухлини. І також під час операції ми зробили біопсію сторожового лімфатичного вузла», – розповів завідувач відділення пухлин м’яких тканин Ігор Дмитрик.

Лікар зазначив, що при гістологічному дослідженні фахівці виявили у вузлі метастази, тож наступним етапом лікування стало видалення лімфатичних вузлів у пахово-стегновій зоні.

Зараз пацієнтка відновлюється після хірургічного лікування та в подальшому потребуватиме системної терапії.

Фахівці Львівського онкоцентру наголошують, якщо ви помітили асиметрію родимки, нерівний або нечіткий її край, швидке збільшення в розмірах, наявність кількох кольорів в одній родимці, діаметр утворення перевищує 5 мм, або ж є інші зміни на шкірі, обов’язково зверніться до лікаря.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.