Львівські та харківські медики виконали надскладну операцію на хребті 16-річній дівчині

Викривлення хребта, тобто сколіоз і досі залишається одним з найпоширеніших захворювань у дітей. В основному такі деформації називають ідіоматичними, тобто причину виникнення повністю не встановлено. Така ситуація спіткала доньку Галини, яка ще з самого малечку страждала від проблеми з хребтом.

26.08.2022
Львівські та харківські медики виконали надскладну операцію на хребті 16-річній дівчині
Скріншот

Почалось напевно з того, що я почала помічати, що в неї опускається одне плече. Ну і ми почали ходити до лікаря, робити знімки й нам сказали, що треба носити корсет і ми його носили 8 років здається, чи 7, – розповідає мати пацієнтки Галина.

На жаль, в цьому випадку корсет не зміг виправити ситуацію і у дівчинки розвинулась виражена деформація 4-ступеня, пише ПравдаТут.

Вона могла ходити без нього тільки годину часу на день. Коли там миється там чи ще щось, а так весь час спати в ньому, їсти в ньому, в школу ходити, а він пластмасовий і це важко. Не стало гірше, але вона не може в ньому ходити все своє життя. Вирішили що краще зробити операцію, бо вона вже дівчинка доросла і щоб вона могла нормально, адекватно жити то вирішили, що треба зробити операцію, – зазначає мати.

Щоб виконати хірургічне втручання такої складності мамі з донькою прийшлось би їхати до Харкова. Проте, враховуючи сьогоднішню ситуацію спеціалісти погодились приїхати сюди.

І вони погодилися враховуючи нашу співпрацю давню, враховуючи що ми можемо забезпечити проведення такого великого втручання, серйозного втручання в нас у лікарні і вони погодилися. Вони приїхали сюди і ми разом спільно з ними провели цю складну операцію успішно, – зауважує завідувачка відділення дитячої ортопедії Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» Злата Кузьо.

Відтак, дівчинка назавжди забуде про корсет, який вона носила декілька років підряд та зможе реалізувати свою давню мрію стати моделлю.

Тепер її чекає тиждень потихенько реабілітація. Покроково, по трошки, по трошки. Вона вже сьогодні першу добу, тобто операція проведена вчора. Вона вже сьогодні вранці першу добу ставала на ніжки, тупцювала біля ліжка і ми з нею такі тренування будемо проводити декілька разів у день. Тобто нам треба, щоб хоча б 3 рази вдень вона так потупцювала, – запевняє Злата Кузьо.

Медики ж нагадують, що сьогоднішній малорухомий спосіб життя, постійне перебування за комп’ютерами, в телефонах, а скоро і за партами може призводити до деформації хребта. А тому хоча б раз у рік дитину потрібно показувати вузькому спеціалісту – ортопеду.

Нечасто воно потребує оперативного втручання, але це дуже часте захворювання, дуже часта патологія. Дуже часто буває що пропускають і звертаються занадто пізно, – зазначає завідувачка відділення дитячої ортопедії Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».

Якщо бути уважними перші ознаки можуть помітити навіть самі батьки.

Дівчинка чи хлопчик вони відчувають, що в них несиметричне тіло. Так, це відчувається. Це вище надпліччя, різниця по талії, перегин, нахил тазу. В тяжких випадках може бути і асиметрія тулуба і може бути навіть і кульгання. Ранні ознаки це як правило різна висота надпліччя та різниця по талії, – каже Злата Кузьо.

Сколіоз розвивається поступово. І це ні в якому разі не можна ігнорувати, адже це в майбутньому впливає не тільки на фізичне здоров’я організму в цілому, але і на соціальний та психічний стан.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.