Львівські лікарі врятували хлопчика з важким випадком двобічної пневмонії

Медики врятували 4-річного хлопчика, у якого важка двобічна пневмонія спровокувала сепсис – ураження внаслідок інфекції тканин та органів.

15.11.2023
Львівські лікарі врятували хлопчика з важким випадком двобічної пневмонії

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

До Львова в лікарню дитину привезли після п’яти днів лікування у районній лікарні. Тут у хлопчика виявили двобічну, бактеріально деструктивну пневмонію. Була пошкоджена значна частина легень із двох сторін, а також розвинувся сепсис. Максим був під’єднаний до апарату ШВЛ.

Хірурги прооперували хлопчика двічі. На грудній клітці з обох боків встановили дренаж, який давав можливість виводити гній. Також у дитини були бронхоплевральні нориці, тож повітря теж виходило через трубочки. Завдяки зусиллям медиків оперативні втручання пройшли успішно й легені вдалося врятувати.

«Це захворювання дуже складне. Це ризик втрати не те що легені, а й життя дитини. Це двобічне ускладнення, шалена інфекція. І такі захворювання мають блискавично швидкий перебіг. Це був важкий випадок», – розповів дитячий торакальний хірург Олег Ленів.

Після тривалого лікування Максима вже виписали додому, оскільки його легені повністю відновились. У подальшому хлопчик перебуватиме під спостереженням хірургів.

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.