Львівські лікарі врятували хлопчика з важким випадком двобічної пневмонії

Медики врятували 4-річного хлопчика, у якого важка двобічна пневмонія спровокувала сепсис – ураження внаслідок інфекції тканин та органів.

15.11.2023
Львівські лікарі врятували хлопчика з важким випадком двобічної пневмонії

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

До Львова в лікарню дитину привезли після п’яти днів лікування у районній лікарні. Тут у хлопчика виявили двобічну, бактеріально деструктивну пневмонію. Була пошкоджена значна частина легень із двох сторін, а також розвинувся сепсис. Максим був під’єднаний до апарату ШВЛ.

Хірурги прооперували хлопчика двічі. На грудній клітці з обох боків встановили дренаж, який давав можливість виводити гній. Також у дитини були бронхоплевральні нориці, тож повітря теж виходило через трубочки. Завдяки зусиллям медиків оперативні втручання пройшли успішно й легені вдалося врятувати.

«Це захворювання дуже складне. Це ризик втрати не те що легені, а й життя дитини. Це двобічне ускладнення, шалена інфекція. І такі захворювання мають блискавично швидкий перебіг. Це був важкий випадок», – розповів дитячий торакальний хірург Олег Ленів.

Після тривалого лікування Максима вже виписали додому, оскільки його легені повністю відновились. У подальшому хлопчик перебуватиме під спостереженням хірургів.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.