Два собори Києво-Печерської лаври, якими користувалась УПЦ МП, повернули державі

В Української православної церкви (московського патріархату) завершилася оренда цих об’єктів.

05.01.2023
Два собори Києво-Печерської лаври, якими користувалась УПЦ МП, повернули державі
Фото: умовне

Про це повідомляє Мінкульт.

2 січня запрацювала комісія для приймання-передавання Успенського собору та Трапезної церкви від УПЦ МП до держави. До складу комісії входили представники Мінкульту, УПЦ, Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” та юристи.

Вони інвентаризували майно та складали акт технічного огляду двох будівель. Комісія забезпечила комплексний опис майна соборів, стану іконостасів й ікон та іншого майна, що не можна відокремити від культових споруд.

На останнє засідання комісії 5 січня не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Утім, відмова від такого підписання не є перешкодою для повернення державного майна. 

Нагадаємо, 7 січня очільник ПЦУ Епіфаній звершить богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Це буде перше богослужіння предстоятеля Православної церкви України в Києво-Печерській лаврі.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.