Львівський суд оштрафував священика УПЦ МП, який роздавав проросійські книжки

Личаківський районний суд Львова визнав винним 44-річного Олександра Іванченка у розпалювання національної та релігійної ворожнечі. Обвинувачений був на посаді диякона Свято-Георгіївського храму, що на вулиці Тараса Бобанича (колишня Короленка) у Львові.

29.04.2024
Львівський суд оштрафував священика УПЦ МП, який роздавав проросійські книжки

До обов’язків священника належав контроль за парафіями, які входять в структуру Львівської єпархії УПЦ МП. У листопаді 2022 року Олександр Іванченко перебував у приміщенні Свято-Георгіївського храму й роздавав відвідувачам церкви книги «Современный Украинский вопрос и его решение согласно божественным и священным канонам». Цю літературу видали 2020 року в столиці Кіпру Нікосії. Книжки, які роздавав священик, мають ознаки російської пропаганди, спрямованої проти основ національної безпеки України, повідомляє Zaxid.net.

Під час досудового розслідування Олександр Іванченко визнав провину й 15 квітня 2024 року уклав угоду про визнання винуватості. Диякон погодився заплатити штраф.

Суддя Григорій Жовнір визнав винним Олександра Іванченка у розпалювання національної та релігійної ворожнечі (ч. 1 ст. 161 ККУ) та призначив його 3,4 тис. грн штрафу. Також священик сплатить понад 15 тис. грн за судові експертизи. Вирок можна оскаржити у Львівському апеляційному суді.

Олександр Іванченко є уродженцем Луцька Волинської області. З 2003 року він переїхав до Львова. У 2015 році його висвятили на священика.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.