«УПЦ і РПЦ одне ціле», – член синоду РПЦ митрополит Вікентій

РПЦ намагається посилити російський вплив та контроль над церквою в Україні.

22.11.2023
«УПЦ і РПЦ одне ціле», – член синоду РПЦ митрополит Вікентій

Про це повідомляє Духовний Фронт України.

У РПЦ заявили, що архієреї УПЦ (МП) з тимчасово окупованих територій України зверталися до Московського патріархату про переведення їх єпархій у безпосереднє підпорядкування Патріарху Московському Кірілу (Гундяєву), проте рішення буде прийматися “при необхідності”. Про це повідомив росЗМІ постійний член Священного синоду РПЦ, голова Середньоазіатського митрополитського округу митрополит Вікентій (Морар).

“Деякі звернення були, багато було, від священиків, від мирян, від архієреїв. При необхідності ми прийматимемо рішення”, – сказав він, відповідаючи на запитання, чи надходили до РПЦ звернення від єпархій УПЦ (МП) про переведення їх у пряме підпорядкування Кірілу.

За його словами, Крим теж не одразу був узятий під омофор Кіріла. “Ми не вважали це за потрібне, тому що Українська православна церква та Російська православна церква – одне ціле. Кримчани написали лист патріарху, тому що вони не могли поїхати до Києва вирішувати свої питання”, – зазначив він.

Це може розглядатися як чергова спроба РПЦ посилити свій вплив та розколоти українців у складному геополітичному контексті. Перехід єпархій на території України під омофор РПЦ може сприйматися українцями як прояв російської експансії та втручання у внутрішні справи України.

У червні 2022 року кримські єпархії УПЦ (Джанкойська, Сімферопольська та Феодосійська) після їх звернень були прийняті у безпосереднє підпорядкування патріарху Московському та “об’єднані” у Кримську митрополію РПЦ. Після цього таке ж рішення було ухвалено синодом щодо Бердянської єпархії УПЦ на території Запорізької області та Ровеньківської єпархії тимчасово окупованої Луганщини. Проте кілька інших єпархій, зокрема Луганська та Донецька, досі мають колишній статус, зберігаючи номінальний зв’язок із УПЦ (МП).

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.