«Дух Майдану, який панував 10 років тому, – живий»: у Львові до річниці подій на Майдані провели мистецьку акцію

У центрі Львова відбувся пам’ятний захід, присвячений десятій річниці початку подій на Майдані Незалежності.

21.11.2023
«Дух Майдану, який панував 10 років тому, – живий»: у Львові до річниці подій на Майдані провели мистецьку акцію

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, мистецька акція під назвою «Майдан. 10 річниця початку Революції Гідності» зібрала навколо себе сотні львів’ян та гостей міста, які спільно вшанували пам’ять Небесної Сотні та згадали подвиг усіх учасників тих подій.

Своїми спогадами поділився учасник Революції Гідності, учасник російсько-української війни, засновник ГО «Коло честі» Володимир Лазор.

«Мої спогади десятилітньої давнини про те, що в той момент ми відірвалися від «руского міра». Це був дуже складний процес. Він почався з того, що нам, борцям за свободу й правду, за гідність, довелося доводити й переконувати суспільство й друзів в необхідності простої речі – червоно-чорного прапора на Майдані. Бо ми є спадкоємцями великих лицарів визвольних змагань 20 століття. Перемігши в Революції, ми стикнулися з наступним етапом неприхованої агресії. Зараз ми позбуваємося імперської символіки з наших міст і я думаю про ціну. Зараз проливається багато української крові. Будьмо гідні тих людей, які день за днем виборюють вільне небо над нашими головами, не підведімо їх!», – промовив зі сцени Володимир.

Продовжили захід піснею «Мальви» у виконанні співака Shumei. У супроводі фортепіано артист також виконав чимало інших відомих пісень, які звучали під час подій на Майдані Незалежності або набули популярності з 24 лютого цього року.

«Сьогодні у Львові присутній дух Майдану, який панував і 10 років тому. Цей дух живий. Заряджені гідністю і жагою свободи, продовжуємо боротьбу. З нами весь цивілізований світ. Переможемо. Бо світло та правда перемагають завжди», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Наприкінці заходу усі присутні спільно виконали Державний Гімн України.

Учасникам акції також продемонстрували фільм про події часів Революції Гідності: від початку мирних протестів до побиття студентів силовиками. Організатором заходу є Департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА.

Довідково:

8 листопада 2023 року Європейська Комісія своїм рішенням рекомендувала Європейській Раді почали переговори з Україною про вступ до Європейського Союзу. Це новий етап євроінтеграційного шляху нашої країни, за який рівно 10 років тому на Майдан Незалежності вийшли мільйони українців.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.