У День Гідності та Свободи на Личакові вшанували пам’ять полеглих Героїв

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Також саме цьогоріч виповнюється 10-ть років від початку Революції Гідності.

21.11.2023
У День Гідності та Свободи на Личакові вшанували пам’ять полеглих Героїв

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, з цієї нагоди в області проведуть низку заходів.

Під час Євромайдану у лави Небесної сотні став 21 Герой зі Львівщини, 4 з них поховані на Личакові.

Так представники влади, громадськості, військовослужбовці поклали квіти та лампадки до могил Героїв Небесної Сотні на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища. Усі присутні виконали Державний гімн України.

Опісля представники духовенства провели чин поминальної панахиди за загиблими Героями.

«Пам’ятаємо наших Героїв Небесної Сотні, які 10 років тому віддали за Свободу та Гідність України найцінніше. Пам’ятаємо про усіх, хто у різні часи боровся за Незалежність нашої держави і не повернувся з поля бою. Ген свободи неможливо знищити!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Також, о 18:00 на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи, проведуть акцію «Майдан. 10 річниця початку Революції Гідності». Це – мистецький перформанс, під час якого усі присутні зможуть знову відчути дух Майдану, що панував 10 років тому. Виконавець Shumei на фортепіано виконає пісні, що лунали зі сцен Майдану у Львові і не тільки. Також, прозвучать декілька пісень, які стали символами вже під час повномасштабного вторгнення рф.

День Гідності та Свободи встановили згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ціною 3-х місяців Євромайдану стали 106 убитих і понад 2 тисячі поранених. А вже навесні 2014 року почалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.