У Львові собор РПЦ націоналізують, а церкву-самобуд УПЦ МП на Сихові знесуть

Йдеться про Свято-Георгіївський кафедральний собор, що на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера” та самобуд УПЦ МП на проспекті Червоної Калини, 89.

04.04.2023
У Львові собор РПЦ націоналізують, а церкву-самобуд УПЦ МП на Сихові знесуть
Фото: Свято-Георгіївський кафедральний собор

Львівська міська рада відреагувала на запит заступника голови Львівської обласної ради Юрія Холода стосовно осередків присутності російської церкви на території Львова. Як нагадав в коментарі Гал-інфо Юрій Холод, він звертався до РНБО та міської ради щодо розв’язання питання московського патріархату у Львові.

“Мені найбільш відомі – собор на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера” (колишня Короленка, – ред.) та самобуд на Сихові. Крім того, що ці осередки можуть бути прихистками для ворожих елементів під час воєнного стану, підвищують напругу в суспільстві, яка зараз є цілком зрозуміла, але й небезпечна, то самобуд на Сихові є ще й незаконним”, – розповів Холод.

Він зазначив, що у Львівській міськраді на його запит відповіли, що будуть порушувати питання про націоналізацію храму на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера”, 3, а каплицю-самобуд на Сихові демонтують, оскільки вона є незаконною. 

“Я вдячний воїну в Хмельницькому за його відвагу. Але ще більше вдячний дівчині, яка вчора вийшла на одиничний протест у Львові. Я її розумію. Тільки дуже боюся, щоб комусь в голову не прийшло чіпати таких відважних дівчат. Тому вважаю, що міська влада має діяти на випередження, а не чекати якогось інциденту на Сихові”, – прокоментував Юрій Холод.

На останні події стосовно російських осередків у Львові відреагував також військовий 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Антон Петрівський. Він записав відеозвернення з Бахмута, до Львівського міського голови, з вимогою нарешті розв’язати питання з самобудом російської церкви на Сихові.

Нагадаємо, у Львові землю під самобудом УПЦ МП на Сихові віддали ПЦУ.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.