Справу львівського кадебіста, який корегував удар по Яворівському полігону, передали до суду

Внаслідок того ракетного удару загинув 61 військовослужбовець, ще 160 осіб були поранені.

04.10.2022
Справу львівського кадебіста, який корегував удар по Яворівському полігону, передали до суду
Фото: Олексій Арунян, Ґрати

Як розповіли у Львівській обласній прокуратурі, до суду вже скерували обвинувальний акт стосовно 72-річного Олександра Косторного за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

На початку березня колишій працівник КДБ СРСР з власного телефона передав Росії карти Яворівського полігону із позначеними військовими об’єктами. 16 березня Росія завдала ракетного удару по полігону. Тоді загинув 61 військовослужбовець, ще 160 осіб були поранені.

Корегувальника вогню по Яворівському полігону затримали наприкінці червня. 72-річний Олександр Косторний досить відомий у регіоні. Ще з 90-х років він виступав за права “російськомовного населення Львова”. До 1990 року Косторний служив у КДБ.

Він був керівником організації “Російське товариство імені Пушкіна” і неодноразово безуспішно балотувався до Верховної Ради від проросійської Прогресивної соціал-демократичної партії. У 2015 році, після перемоги Євромайдану, з Косторного зірвали георгіївську стрічку, коли він прийшов покласти квіти на Пагорбі слави 9 травня. У тому ж 2015 році кадебіст брав участь в події, яка називалася “з’їзд російських та антифашистських організацій Львівщини”. У 2017 році обласна влада виселила з офісу його “товариство ім. Пушкіна”.

27 червня 2022 року працівники СБУ прийшли до нього з обшуком та затримали. Того ж дня слідчий оголосив йому підозру у державній зраді  частину 1 статті 111 Кримінального кодексу, а Галицький райсуд Львова відправив у СІЗО.

 

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.