Потяг Варшава — Рава-Руська запрацює не раніше, ніж у вересні

Наразі тривають організаційно-правові узгодження міжнародного руху на цьому маршруті.

01.06.2023
Потяг Варшава — Рава-Руська запрацює не раніше, ніж у вересні

Про це повідомив експерт з комунікацій, член правління ГО «Лінія102.Юа» Віктор Гальчинський.

Він зазначив, що польське Управління залізничного транспорту у рекордно короткий термін – 6 тижнів розглянуло клопотання залізничної компанії Польщі SKPL та видало позитивне рішення на організацію залізничних перевезень за міжнародним маршрутом Варшава — Гребенне — Рава-Руська з подальшою пересадкою до Львова. 

За його словами, погана новина в тому, що цей маршрут запрацює не раніше, ніж у вересні поточного року. 

Як пише польське профільне видання Rynek Kolejowy, ухвалене рішення лише дозволяє подати заявку на визначення маршрутів поїздів у рамках вільної пропускної здатності колій, а її належить подавати за 40 днів до планованого здійснення перевезень. Враховуючи те, що досі тривають організаційно-правові узгодження міжнародного руху на цьому маршруті, видання припускає, що реальний старт руху поїздів на лінії Варшава — Рава-Руська відбудеться не раніше вересневого коригування розкладу руху поїздів у Польщі.

Гальчинський відзначив, що:

  • побудова євроколії в Україні не гарантує, що міжнародні поїзди поїдуть нею вже завтра;
  • узгодження організаційно-правових моментів міжнародного залізничного руху між Україною та Польщею займає більше часу, ніж побудова колій;
  • починати організаційно-координаційну роботу з Польщею потрібно було одночасно з будівництвом колій.

“Результат: новозбудовані якісні колії стоять без руху, а пункти пропуску з Польщею задихаються від черг, які для вантажного транспорту вимірюються вже тижнями”, – підсумував він.

Нагадаємо, на Львівщині запрацював залізничний пункт пропуску між Рава-Руською і Варшавою. 6 квітня запустили перший потяг, який працює у тестовому режимі.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.