Закупівельні ціни на свинину у живій вазі з початку року зросли на 22%

Закупівельні ціни на свинину у живій вазі з початку року зросли на 22% і зберігатимуться на рівні 75-85 грн\кг.

02.05.2023
Закупівельні ціни на свинину у живій вазі з початку року зросли на 22%

Так вважає голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, якого цитує пресслужба агрохолдингу. За даними Сергія Касьянова, закупівельні ціни на свинину у живій вазі з початку року зросли на 22%, пише 

Якщо в першому кварталі нинішнього року середня ціна свиней забійних кондицій складала 67,76 грн\кг, то уже в квітні сягнула 79,95 грн\кг, а в останній тиждень – 83,06 грн\кг. Особлива ситуація склалася у східному регіоні України, де через нестачу живця ціни досягли 84-85 грн\кг. Таким чином, з початку року зростання цін склало 22,06%.

«Після цінового затишшя у першому кварталі, з початком весни ми спостерігали активність заготівельників, які збільшували закупки свинини, в тому числі в очікуванні підвищеного попиту у передпасхальний період. Водночас пропозиція якісної кондиційної свинини у воєнний період була і залишається стриманою. Результатом стало підвищення закупівельних цін, – коментує ситуацію Сергій Касьянов. – Наразі зберігається рівень пропозиції, що є нижчим за попит на свинину. При цьому вітчизняні виробники свинини не можуть повністю задовільнити попит, оскільки під час передпасхальної активності заготівельників максимально розпродавали свинину у живій вазі, а дехто продавав свиней навіть раніше планових строків, тобто з меншою вагою». 

В Асоціації «Свинарі України» (АСУ) також акцентують увагу на обмеженості пропозиції живця як основному факторі цінових коливань. «Середня ціна закупівлі свиней забійних кондицій у січні-березні 2023-го склала 67,76 грн/кг, що на 0,6% нижче ніж у четвертому кварталі 2022-го. Тож хоча обмеженість пропозиції як вітчизняної, так і імпортної свинини підтримує ціни, їх коливання все ж «відгукуються» на традиційні сезонні тенденції. Тож послаблення цін у першому кварталі відобразило їх сезонне послаблення після зимових свят», – коментує динаміку закупівельних цін на свинину керівник аналітичного відділу АСУ Олександра Бондарська. На думку Сергія Касьянова, у найближчій перспективі ціни на свинину у живій вазі знаходитимуться у коридорі 75-85 грн\кг.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.