Про це повідомляє видання Вusiness Іnsider з посиланням на Narodowy Bank Polski, який досліджував ринок праці.
Частка чоловіків серед українців у Польщі після повномасштабного вторгнення Росії зросла до 22%. При цьому, половині мігрантів від 27 до 44 років.
Основним джерелом доходу для українських мігрантів є їх зарплата. Однак, економічні обставини для біженців видаються складнішими порівняно з тими, які переживали мігранти до війни. Примітно, що темпи інтеграції біженців на ринок праці в Польщі сповільнилися порівняно з прогресом, який спостерігався у 2022 році.
Дослідження виявило, що переселенці, які прибули до Польщі з України, є добре освіченими. Мають за плечима вищу освіту 42% “довоєнних” мігрантів та 48% біженців, які прибули до країни після 2022-го року.
На польському ринку праці чоловіки почуваються краще, ніж жінки. Зокрема, роботу 71% чоловіків, а постійне робоче місце отримали 44% представників “сильної статі” проти 33% серед жінок. Також чоловіки рідше залишаються безробітними (15% проти 27%).
“Це може бути пов’язано як з вищим попитом на робочі місця в професіях, до яких частіше залучені чоловіки, так і з процесами відбору чоловіків з більшим стажем“, – вважають автори соцопитування. Утім, вони припускають, що жінки натомість доглядають за дітьми.
Усі мігранти з України, в середньому, отримують 3000-4000 злотих, тобто 28500-38000 грн. Але половина українців, які прибули до країни після початку війни, як правило, декларують менший заробіток.
Коментарі