Про це йдеться у результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг».
Водночас серед тих, хто поїхав до повномасштабного вторгнення РФ, 74% українців мають роботу.
Найбільше працевлаштованих українців у Східній Європі – 67%, найменше – у Західній Європі – 35%. Найменше працевлаштованих українців, які приїхали з Півдня та Сходу країни, а також з Києва. Серед тих, хто добре володіє місцевою мовою – більшість мають роботу.
Серед тих, хто працевлаштувався у Європі, понад 80% громадян мають роботу у країні свого перебування. Ще 14% працевлаштовані в Україні або одразу в кількох країнах.
При цьому чоловіків, які знайшли роботу, перебуваючи за кордоном, у 1,5 раза більше ніж жінок. Що стосується українців з дітьми, то зайнятість вища серед тих, у кого їх немає. Зокрема, 14% громадян з дітьми не працюють через догляд за своїм нащадком. Чверть респондентів у віці 16-24 років не працюють через навчання.
Якщо говорити про українців без роботи, то чверть перебувають в активному пошуку. Ще 39% думають над тим, аби шукати роботу. Третина взагалі не шукає місце працевлаштування.
«Найменше опікуються пошуком роботи українці, які перебувають у Західній Європі. Жінки менше думають над пошуком роботи, ніж чоловіки, особливо в середньому віці. Водночас роботу шукають українці, які активно вивчають місцеву мову, мають відносно низькі доходи, приїхали відносно недавно і шукають варіанти як залишитися в країні перебування на довше», – зазначили соціологи.
Майже 40% опитаних українців в Європі чули про випадки відмови українським біженцям у працевлаштуванні. Зокрема, 14% громадян чули про багато прикладів, ще 24% – про поодинокі такі випадки. Серед тих, хто активно шукає зараз роботу, чули про відмову в працевлаштуванні 57% опитаних.
У 73% випадків проблемою для працевлаштування є мовний бар’єр, у 29% – некваліфікована робота, у 19% – низькооплачувана робота, у 14% – невизнання українського диплома про освіту.
Коментарі