Президент Литви звернувся до країн Заходу через можливу участь росіян та білорусів в Олімпіаді

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що країни Заходу мають задуматися щодо участі у літніх Олімпійських іграх у Парижі наступного року, якщо Міжнародний олімпійський комітет (МОК) дозволить спортсменам із росії та білорусі виступати під нейтральним прапором.

31.01.2023
Президент Литви звернувся до країн Заходу через можливу участь росіян та білорусів в Олімпіаді
Фото: ОП

Як пише Delfi, за словами президента Литви, подібні обговорення щодо участі у змаганнях країн-агресорів є спробою “провести російських та білоруських спортсменів на міжнародну арену через чорний хід”, що, за словами президента, суперечить позиції Литви.

“Я вважаю, що це непослідовна позиція. Якщо ми весь час говорили, що одним із засобів впливу на поведінку росії та її суспільства є ізоляція рф в культурній, економічній, соціальній та політичній сферах, то, безперечно, такі дії чи спроби представників самих західних” співтовариств – виводити російських чи білоруських спортсменів на міжнародну арену через чорний хід – суперечать нашим принципам, суперечать нашому бажанню зупинити цю війну”, – сказав президент Литви.

“Я думаю, що демократичний світ має дуже серйозно замислитися над тим, чи є сенс брати участь в Олімпіаді, маючи на увазі такі зусилля”, – зазначив Науседа.

25 січня Міжнародний олімпійський комітет закликав спортивні федерації допустити російських та білоруських спортсменів на змагання в нейтральному статусі, якщо вони дотримаються певних умов.

У МОК зазначили, що “жодному спортсмену не можна перешкоджати брати участь у змаганнях лише через його паспорт”.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк після цього заявив, що МОК є “пропагандистом війни”. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернув увагу на те, що багато російських олімпійців мають зв’язки з військовими, зокрема виступають за спортивні клуби, підвідомчі Міноборони.

Відтак, Україна бойкотуватиме Олімпіаду-2024 в разі допуску росіян та білорусів.

Міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук заявив, що Польща та інші країни можуть висунути ультиматум МОК, якщо росіян і білорусів допустять на Олімпіаду-2024.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.