У Литві планують перейменувати росію на московію

Комітет майбутнього в Сеймі Литви розпочинає дискусію про можливе перейменування росії на московію в литовській мові.

19.05.2023
У Литві планують перейменувати росію на московію
Фото: Сейм Литви

Про це заявив голова комітету Раймундас Лопата, повідомляє Verslo zinios.

“Ми називаємо росію росією, тому що вона сама себе так називає. З урахуванням історичного контексту Великого князівства Литовського ми будемо шукати більш прийнятну і точну оцінку історичної ролі країни для Литви й Заходу, ніж вкорінений у західній свідомості великоросійський наратив. Відповідно, ми уточнимо, як краще називати країну, яку ми традиційно називаємо росією: чи слід її називати росією, чи московією, чи якось інакше”, – зазначив Лопата.

Нагадаємо, Зеленський відповів на петицію щодо перейменування росії на московію. Автор петиції закликав офіційно змінити назву “росія” на “московія”, замінити термін “російський” на “московський”, а “російська федерація” на “московська федерація”.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.