Перші батареї системи ППО Patriot вже прибули до України. Оновлено

Батарея Patriot, як правило, складається з радара, пункту управління й пускових установок (до восьми), кожна з яких має по чотири ракети.

07.03.2023
Перші батареї системи ППО Patriot вже прибули до України. Оновлено
Фото: умовне

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак в інтервʼю іспанській газеті La Razon сказав, що в Україну прибули перші системи протиповітряної оборони Patriot.

“Тут я маю наголосити, що завдяки зусиллям Польщі батареї Patriot чи перші танки Leopard, серед іншого, досягли України. Ми є не лише основним пунктом передачі допомоги, але й одним із найбільших донорів. З початку війни ми передали Україні озброєнь на суму понад €2,2 мільярда, і в цю суму не входять витрати, які ми несемо на навчання українських солдатів”, — зазначив міністр оборони.

Згодом у Міноборони Польщі на запит “Укрінформу” відповіли, що Блащак не говорив про те, що Україна вже отримала ЗРК Patriot. Але він мав на увазі, що позитивне рішення про передачу Києву цієї системи ППО ухвалили завдяки зусиллям Польщі.

У міністерстві вважають, поява в іспанському виданні згадки від польського міністра про отримання Україною ЗРК Patriot, очевидно, пов’язана з помилкою під час перекладу. Водночас у Міноборони підтвердили, що перші польські танки Leopard вже в Україні.

Довідка

Комплекси Patriot розроблені компанією Raytheon і вперше були розгорнуті армією США в середині 1980-х. Patriot модернізується та є на озброєнні понад 10 країн, зокрема США, Ізраїлю, Німеччини, Іспанії. Його роль – захищати від повітряних та ракетних загроз у складі інтегрованої системи ППО. Залежно від модифікації цей комплекс ППО здатний прикривати радіус 100 км, а балістичні ракети – збивати в зоні 15-20 км. Максимальна висота – 20+ км, швидкість – 5000 км/год.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.