Нідерланди відправлять в Україну два судна-міношукачі

Ці тральники значно посилять спроможності ВМС ЗСУ.

14.03.2023
Нідерланди відправлять в Україну два судна-міношукачі
Фото: умовне

Нідерланди збираються надати Україні два міношукачі типу Alkmaar. Також передадуть обладнання: радіолокаційні системи виявлення безпілотників і мостові системи M3. Про це 14 березня заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Днями вона відвідала Миколаїв та Одесу спільно з українським колегою Олексієм Резніковим. 

Міністри говорили про зміцнення берегової оборони, важливість безпеки в морі та захист зернових суден. Також обговорили факти того, що в Чорному морі росія заклала багато морських мін, які перешкоджають безпечному проходу. Після війни Україна хоче їх очистити.

“Нідерланди мають великий досвід у морському судноплавстві, зокрема у знешкодженні морських мін. Мінні тральники та підготовка українського екіпажу сприяють безпеці Чорного моря, безпеці Європи та глобальній продовольчій безпеці”, – сказала Оллонгрен.

Протимінні судна Королівського флоту Нідерландів зараз замінюють на нові кораблі. Очікується, що передача техніки станеться 2025 року. Підготовка українського екіпажу розпочнеться у другій половині 2023-го. 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.