За 5 років аграрії Львівщини збільшили виробництво зерна майже на 40%

У сільськогосподарських підприємствах Львівщини зберігається тенденція зростання обсягів виробництва сільськогосподарських культур.

28.07.2023
За 5 років аграрії Львівщини збільшили виробництво зерна майже на 40%

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, відбувається це через збільшення посівних площ так і за рахунок зростання середньої врожайності.

Впродовж 2018-2022 років вся посівна площа збільшилась на 15,6% (з 366,8 до 424,2 тис. га), в тому числі площі зернових і зернобобових та олійних культур збільшились на 36,7% (з 290,0 до 396,4 тис. га).

Середня врожайність у зазначений період по зернових і зернобобових культурах зросла майже на 27%, по олійних дещо менше – на 8,2%. Обсяги валового виробництва зерна впродовж зазначеного періоду зросли на 37,1% (з 1459,8 до 2001,8 тис. т), інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації, посилаючись на показники виробництва продукції рослинництва, оприлюднені органами державної статистики України.

«Разом зі збільшенням посівних площ зростання обсягів виробництва зерна зумовлене насамперед впровадженням аграріями інноваційних технологій вирощування зернових і олійних культур та посівом високоврожайного сортового насіння», – прокоментувала Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

У структурі посівних площ в сільськогосподарських підприємствах вирощування зернових та олійних культур займає 96-98 %, причому частки цих сегментів в загальному валовому виробництві майже однакові. Однак сільгоспвиробники в межах своїх площ стараються дотримуватись структури сівозмін.

За результатами аналізу статистичних показників по зібраних площах за 2018-2022 роки найбільший відсоток збільшення спостерігається по кукурудзі (237,9%), сої (199,3%), гречці (154,7%). По вищезазначених культурах відмічено і збільшення обсягів виробництва зерна, відповідно кукурудзи (223,3%), сої (187,3%), гречки (161,4%).

Інформація щодо показників виробництва сільськогосподарських культур наведена в інфографіці.

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.