Євросоюз допоможе Україні з подоланням затоплення, внаслідок підриву Каховської ГЕС

Європейський Союз висловив готовність надати допомогу в пом’якшенні наслідків підриву росіянами Каховської гідроелектростанції, що призвело до підтоплення й масової евакуації людей.

06.06.2023
Євросоюз допоможе Україні з подоланням затоплення, внаслідок підриву Каховської ГЕС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів верховному представнику Європейського Союзу із закордонних справ Жозепу Боррелю про підрив Каховської гідроелектростанції та про наслідки, які це має для людей і довкілля.

Головний дипломат ЄС заявив, що блок готовий надати допомогу, зокрема, гуманітарну, аби помʼякшити наслідки «цієї катастрофи, спричиненої росією».

Очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн уточнила, що ЄС допоможе Україні дренажними насосами, мобільними водоочисними станціями, човнами й пожежними рукавами.

“росія повинна буде розплатитися за військові злочини, скоєні в Україні. Руйнування дамби, кричуща атака на цивільну інфраструктуру, ставить під загрозу тисячі людей у Херсонській області. Європа мобілізує підтримку через наш механізм цивільного захисту”,додала вона.

Нагадаємо, уранці 6 червня росія підірвала греблю Каховської ГЕС у Херсонській області, розпочалась евакуація мешканців із небезпечних районів. В “Укргідроенерго” повідомили, що ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.