Європарламент закликав створити спецтрибунал для путіна та лукашенка

Європарламент ухвалив резолюцію, у якій закликає створити спецтрибунал для того, щоб притягнути політичне та військове керівництво росії та білорусі до відповідальності за злочини проти України.

19.01.2023
Європарламент закликав створити спецтрибунал для путіна та лукашенка

Резолюцію підтримали 472 євродепутати, 19 були проти, а ще 33 утрималися.

Європарламент вважає, що створення спеціального трибуналу заповнить велику прогалину в поточній інституційній структурі міжнародного кримінального правосуддя та має ґрунтуватися на стандартах і принципах, які застосовуються до Міжнародного кримінального суду.

“Європарламент вважає, що спеціальний міжнародний трибунал повинен мати юрисдикцію для переслідування не лише владіміра путіна та політичного і військового керівництва російської федерації, але й александра лукашенка та політичного і військового керівництва білорусі, як ​​держави-співучасника, з території якої і за матеріально-технічної підтримки якої російська федерація веде свою агресивну війну проти України”, – сказано у документі.

Депутати закликають негайно розпочати підготовку до створення спецтрибуналу та зосередитись на створенні механізмів для співпраці з Україною. 

Президент Володимир Зеленський привітав ухвалення резолюції та закликав усіх партнерів підтримати такий трибунал.

Нагадаємо, Європарламент офіційно закликав канцлера Німеччини надати Україні танки Leopard 2.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.