В Україні майже не лишилося шкіл, де б вивчали російську мову та літературу

Проте, в деяких школах Одеської та Кіровоградської областей діти досі вчать російську.

23.11.2022
В Україні майже не лишилося шкіл, де б вивчали російську мову та літературу
Фото: умовне

Про це повідомляє “Нова українська школа”, посилаючись на дані обласних департаментів освіти. 

У Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській,

Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях відсутні заклади дошкільної та загальної середньої освіти, у яких навчальний процес здійснюється російською мовою.

Також у цих областях (крім Одеської) “російську мову” та “російську літературу” не викладають у школах ні як основну навчальну дисципліну, ні як факультатив.

У навчальному закладі Онуфріївської селищної ради Кіровоградській області 111 дітей вивчають російську мову як предмет.

Департамент освіти Одеської області, посилаючись на право вибору індивідуальної освітньої траєкторії (частина 1 статті 53 Закону України “Про освіту”), повідомляє, що в області: 

  • до основних предметів “російська мова та читання” входять в 1 ЗЗСО приватної форми власності (Одеський приватний навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів “Гармонія-ХХІ століття” Одеської області). Там російську вивчає 10 учнів;
  • факультативні заняття з російської мови та літератури відбуваються в 3 школах комунальної форми власності Одеси та 8 закладах загальної середньої освіти приватної форми власності.

У Харківській області відсутні ЗЗСО, де б викладали названі предмети чи проводили навчання російською мовою. Водночас департамент освіти області повідомляє, що “станом на 01.01.2022 кількість закладів дошкільної освіти в Харківській області, в яких освітній процес відбувався російською мовою, становила 21 заклад”.

Щодо Херсонської області, наявна інформація стосується лише обласного центру: міська рада повідомляє, що навчання відбувається українською мовою, мову й літературу країни-агресора не вивчають як предмет.

У Запорізькій області 59 з 67 територіальних громад перебувають під окупацією, що унеможливлює отримання достовірної інформації.

Луганська, Донецька, Закарпатська та Житомирська ОВА не надали інформації. 

Нагадаємо, що нещодавно Київська міська рада вилучила російську мову з навчальних програм шкіл і дитячих садків міста.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.