Громада на Львівщині першою в Україні почала використовувати опорні кухні для харчування дітей

Перша Леді Олена Зеленська відзначила досвід Городоцької територіальної громади як один з найуспішніших в Україні за впровадженням реформи шкільного харчування

18.04.2024
Громада на Львівщині першою в Україні почала використовувати опорні кухні для харчування дітей
Фото умовне

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

У громаді не вистачало працівників харчоблоків, відтак Городоцький ОЗЗСО 5 та Братковицький ЗЗСО І-ІІ ступенів об’єднались і створили дві опорні кухні. Зараз вони забезпечують гарячою та збалансованою їжею дітей з 20 шкіл і 11 дитсадків Городоцької ТГ.

За словами голови Львівської ОВА Максима Козицького, Городоцька громада першою в Україні почала харчувати дітей, використовуючи опорні кухні. Завдяки обладнанню, яке надала кейтерингова компанія-партнер, вдалося знизити собівартість страв. Тепер всі школярі громади отримують якісне харчування на рівних умовах: 50 грн – 1-4 класи, 55 грн – 5-11 класи і 75 грн – дворазове харчування у садочках. Їжу почали доправляти навіть у ті школи та дитсадки, де харчування не було десятиліттями.

«Компанія-партнер готує ці страви на основі чотиритижневого меню у відповідності до вимог постанови Кабінет Міністрів України. Вона ж і довозить їжу. Крім того, громада співпрацює з місцевими фермерами, тож точно відомо, звідки продукти і якої вони якості. Окрема вдячність очільнику громади Володимиру Ременяку, який доклав багато зусиль, щоб задум став реальністю», – зазначив Максим Козицький.

Львівщина – серед лідерів за запровадженням реформи шкільного харчування.

Крім того, у департаменті освіти і науки Львівської ОВА напрацювали план реалізації загальнодержавної стратегії шкільного харчування. Зараз він проходить процедуру затвердження.

«Ми вже апробували різні шкільні меню, розробили технологічні карти у Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу, провели конкурс на найкраще меню, а також відповідні навчання для директорів шкіл. Частина кухарів з різних шкіл зараз проходять підвищення кваліфікації на базі найкращих закладів профтехосвіти нашої області. За останні три роки ми закупили обладнання для їдалень та харчоблоків 106 закладів загальної середньої освіти Львівщини. У 78 закладах облаштували повністю нові харчоблоки. Але, на жаль, досі в області є 121 школа, де неможливо організувати процес приготування гарячої їжі. Найбільше таких у Самбірському і Дрогобицькому районах, Ходорівській і Жидачівській ТГ. Щоб вирішити проблему, йдемо до того, аби заклади профтехосвіти у нашій області, на базі яких створили НПЦ з кухарства (Бориня, Львів, Самбір, Сокаль, Меденичі, Дрогобич, Стрий), почали надавати кейтерингові послуги. Таким чином забезпечимо якісним та доступним за цінами харчуванням ті школи і дошкільні заклади Львівщини, які не можуть зробити цього самостійно. Дякую керівникам громад, які розуміють, що реформа шкільного харчування – це про здоров’я та майбутнє дітей. Наш спільний обов’язок подбати, щоб діти харчувалися повноцінно, бо це – фундамент розумової і фізичної активності, основа виховання здорової нації», – наголосив очільник Львівщини.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.