У Верховній Раді пропонують офіційно називати Грузію Сакартвело

Планується повернутися до історичної назви країни.

26.05.2023
У Верховній Раді пропонують офіційно називати Грузію Сакартвело

В Україні депутати зареєстрували проєкт постанови щодо використання історичної назви Грузії – Сакартвело.

У проєкті постанови запропоновано використовувати назву “Сакартвело” офіційно на рівні державних органів, в офіційному листуванні, спілкуванні та в засобах масової інформації замість традиційної назви “Грузія”.

Крім того, грузинський народ мали б називати “картвелами”. Ініціатори проєкту постанови вказують на те, що офіційний Тбілісі протягом майже 15 років намагається переконати своїх міжнародних партнерів використовувати історичну назву своєї країни – Сакартвело замість Грузія, яка має російські корені.

В пояснювальній записці до проєкту постанови зазначено, що назва “Грузія” застосовують у світі близько 20 країн, більшість з яких є колишніми радянськими республіками або країнами, що зазнали значного впливу Радянського Союзу. Зауважується, що “Грузія” є імперською назвою, як її називають у Росії.

Ініціатори постанови наголошують, що вже Литва, Ізраїль, Південна Корея та Японія відмовилися використовувати назву “Грузія” у своїх офіційних документах. Більшість із них перейшли на використання латинської назви “Georgia”, а Литва від 2021 року використовує назву “Сакартвело”.

 

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.