У школах Ірландії викладатимуть українську мову

Українські учні, які вступатимуть у п’ятий клас в Ірландії, з нового навчального року зможуть обрати українську мову, як факультативний предмет.

29.03.2023
У школах Ірландії викладатимуть українську мову
Фото: умовне

Про це повідомила Асоціація українців в Ірландії, посилаючись на Міністерку освіти країни Норму Фолі. 

Рішення про запровадження вивчення української мови ухвалили через те, що в Ірландії навчаються 15 тисяч українських дітей, 5200 з них – в середній школі. За останній рік дозвіл викладати в Ірландії отримали близько 100 українських вчителів початкової школи. 

“Як нація Ірландія твердо стоїть на боці народу України. Я відвідую школи та бачу, як багато зроблено, щоб прийняти українських учнів у ваші класи та у ваші громади. Для цих учнів, багатьом з яких довелося залишити батьків, бабусь і дідусів, братів і сестер та інших близьких, школа дає важливе відчуття нормальності”, – зазначила міністерка освіти. 

Нагадаємо, у Латвії пропонують замість російської викладати у школах українську мову.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.