У Львові судили поляка, який ввозив 19 авто під виглядом гумдопомоги

Загальна вартість усіх ввезених поляком автівок становить 31 500 євро.

01.11.2023
У Львові судили поляка, який ввозив 19 авто під виглядом гумдопомоги

Галицький районний суд Львова визнав винним громадянина Польщі Рафала Мрозовіча (Rafal Mrozowicz), який ввозив в Україну авто під виглядом гуманітарної допомоги військовій частині, але не передавав військовим ці авто. Поляку призначили 1,2 млн грн штрафу (митна вартість авто) з конфіскацією ввезених автомобілів – якщо їх не вдасться конфіскувати, то поляк має сплатити їхню митну вартість, повідомляє Zaxid.net.

Рафал Мрозовіч протягом січня – червня 2023 року ввіз на територію України 18 авто під виглядом гуманітарної допомоги одній з військових частин. Йдеться про легкові авто Volkswagen Passat, Opel Vectra, Audi A4, позашляховики Lexus RX 300 та Jeep Grand Cherokee, мінівен Opel Zafira, Renault Scénic, фургон Iveco Daily, також авто марок Škoda, Isuzu, Mercedes-Benz. Однак у червні 2023 року митники встановили, що військова частина не отримувала цих авто та не очікувала на них.

У серпні 2023 року через пункт пропуску «Шегині – Медика» Рафал Мрозовіч намагався ввезти ще мікроавтобус Nissan Interstar, начебто як гуманітарну допомогу одній з військових частин, надавши митникам лист-звернення цієї військової частини. Однак митники встановили, що військова частина не очікувала на це авто, а наданий лист є підробкою.

Згідно з протоколом про порушення митних правил, загальна вартість авто може становити 31,5 тис. євро (1 млн 251 тис. грн за курсом НБУ).

На засідання суду Рафал Мрозовіч не прийшов, тому справу розглядали за його відсутності. Суддя визнала поляка винним у порушенні митних правил та призначила йому покарання – 1,2 млн грн штрафу (митна вартість авто) з конфіскацією ввезених автомобілів – якщо їх не вдасться конфіскувати, то поляк має сплатити їхню митну вартість.

На постанову ще може бути подана апеляція.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.