У Гетманцева визначились, кого не чіпатимуть з 1 серпня

У законопроєкті №8401 пропишуть критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок, а також планують зменшити розміри штрафів щодо РРО та погодили редакцію щодо залишення мораторію на перевірки для прифронтових територій.

20.06.2023
У Гетманцева визначились, кого не чіпатимуть з 1 серпня
Фото: умовне

Про це повідомив голова податкового комітету ВРУ Гетманцев, пише “Дебет-кредит”.

Він підкреслив, що загальне розуміння бізнесу і колег щодо необхідності прийняття проєкту є (якщо не брати до уваги політичну позицію деяких, що не дозволяє їм підтримати владу).

Голова податкового комітету ВРУ приділив увагу питанню відновлення перевірок, щодо яких він має застереження. Так, за підсумками зустрічі вирішили прописати у законопроєкті критерії, які упереджують сумлінний бізнес від проведення перевірок, а саме:

  • рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50% та більший за середньогалузевий;
  • рівень сплати ПДВ нижчий на 50% та більший за середньогалузевий;
  • дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази;
  • заробітна плата, нарахована/виплачена податковим агентом, менша від середньої по регіону у відповідній галузі;
  • загальна сума витрат підприємницької діяльності 75% або більше загальнорічного оподатковуваного доходу, за умови що сума задекларованого доходу становить 10 і більше млн гривень.

Такі критерії обраховуються за підсумками 2021 року.

“Щодо питання застосування РРО підтримали позицію малого торговельного бізнесу щодо необхідності спрощення форми чека та зменшення штрафів. Погодили редакцію щодо залишення мораторію для прифронтових територій. Серед іншого, внесли норми щодо продовження термінів реєстрації волонтерів та уточнили норми переходу з 2% для платників ПДВ”, – додав Гетманцев.

Раніше голова податкового комітету ВРУ вніс правки до законопроєкту №8401 щодо перевірок. Зокрема, він запропонував встановити з 1 серпня 2023 року мораторій на перевірки ФОПів на 1 та 2 групах ЄП, надати ДПС можливість вносити зміни до плану-графіка щомісяця з урахуванням форс-мажорних обставин, наявності/відсутності безпечних умов для проведення перевірок.

Додамо, що сам Гетманцев раніше обслуговував родинний бізнес друга Януковича. А нещодавно він дякував ОПЗЖ за боротьбу з корупцією і патріотизм.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.