Прикордонниці на Львівщині продавали інформацію із закритої державної бази дани

Двох правоохоронниць із Львівщини затримали за те, що вони продавали інформацію з державної бази даних контролю осіб, які перетинають державний кордон.

16.01.2024
Прикордонниці на Львівщині продавали інформацію із закритої державної бази дани

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

«Жінки працювали у різних підрозділах і не були знайомими, однак діяли за схожою схемою. До них через знайомих зверталися посередники з пропозицією за гроші перевіряти у базі даних інформацію щодо чоловіків призовного віку, які планували їхати за кордон», – йдеться у повідомленні.

Вони копіювали з бази даних інформацію щодо наявності для певних осіб будь-яких заборон для виїзду за кордон. Зокрема, чи не розшукує їх військкомат як тих, хто уникає призову на військову службу.

«Зняття» інформації із закритих баз даних щодо однієї особи коштувала 150 доларів. Частину грошей брали посередники, до яких зверталися «клієнти». Незаконно отриману інформацію надсилали через месенджери.

«За такою схемою одна правоохоронниця продала дані щодо двох осіб, інша – щодо шести. Наприкінці жовтня минулого року правоохоронці затримали двох посередників, які передавали запити фігуранткам», – пояснили в ДБР.

Двом правоохоронницям повідомили про підозру в несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом. Одній із них – ще й у несанкціонованому копіюванні інформації, що призвело до її витоку, вчиненому повторно. Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 6-ти років.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.