На Львівщині чоловіки виманювали гроші в ухилянтів під виглядом працівників ТЦК

Правоохоронці викрили зловмисників, які обкрадали охочих покинути Україну в умовах воєнного стану, аби уникнути мобілізації.

10.04.2024
На Львівщині чоловіки виманювали гроші в ухилянтів під виглядом працівників ТЦК

Про це повідомляє Теруправління ДБР у Львові.

Наприкінці грудня 2023 року двоє ухилянтів звернулись до чоловіків, аби ті підробили документи, завдяки яким їм вдасться перетнути державний кордон. Підозрювані пообіцяли внести їх дані до системи «Шлях», як волонтерів. За цю «послугу» ухилянти мали заплатити 15 тисяч доларів.

Підозрюють у шахрайстві двох місцевих мешканців. Їхніми спільниками були: правоохоронець, військовослужбовець, а також син судді. Зловмисники підробили документи. А знаючи, що «клієнти» планують перевезти через кордон великі суми готівки, вони вирішили нажитись на них ще раз. 28 березня під час зустрічі у Львові чоловікам дали підроблені довідки про нібито включення їх до системи «Шлях» і наказали сідати в машину, яка довезе їх до кордону.

Водій мав довезти чоловіків до визначеного місця в одному з сіл Яворівського району. Там їх вже чекали інші спільники, перевдягнуті у форму працівників ТЦК та СП. Перевіривши документи, чоловікам повідомили, що їхні довідки підроблені. Зловмисники пригрозили, що викличуть слідчо-оперативну групу, яка доставить їх до військкомату, звідки відправлять у зону бойових дій. Фальшиві «працівники ТЦК» повідомили, що чоловіки зможуть уникнути проблем із законом, якщо заплатять 20 тисяч доларів.

Після отримання цих грошей фігурантів затримали правоохоронці. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.