Артур Горбенко склав повноваження командира львівської 125 бригади ТрО

ДБР розпочало розслідування службової недбалості командування бригади, яка спричинила прорив на Харківщині.

18.06.2024
Артур Горбенко склав повноваження командира львівської 125 бригади ТрО
На фото генерал-лейтенант Артур Горбенко

Генерал-лейтенант Артур Горбенко, командир 125-ї окремої бригади територіальної оборони, якій у Мережі закидали вину у провалі оборони на Харківщині, повідомив про завершення роботи на посаді, повідомляє пресслужба бригади.

“Шановні воїни 125-ї окремої бригади територіальної оборони Сухопутних військ Збройних сил України, дорогі побратими. Сьогодні завершується більш ніж дворічна наша з вами спільна служба в 125-й окремій бригаді територіальної оборони”, – зазначив генерал Горбенко.

Він уточнив, що продовжить службу в лавах Збройних сил України, але не сказав, на якій посаді.

Раніше проти командування 125-ї та інших бригад Держбюро розслідувань відкрило кримінальне провадження через недбале ставлення до служби. Журналіст Юрій Бутусов писав, що бригада була погано укомплектована і озброєна, її підрозділи відійшли з позицій, що призвело до прориву російської армії на Харківщині.

«Командованню 125-го львівської бригади територіальної оборони передали велику полосу оборони – 45 кілометрів. Бригада з середини 2022 року постійно у бойових діях. Вона ніколи не воювала повним складом. Вона постійно воювала окремими підрозділами, окремими батальйонами. І так само дуже дивно вивели 125-ту бригаду і на північ Харківщини. Вивели тільки правління бригади і два батальйона, ну і роту ударних безпілотників. Все. Артилерії своєї штатної в 125-й бригаді оборони нема взагалі. І такій бригаді дають фронт в 45 кілометрів. Бригада розтягнулась тонким ланцюжком опорних пунктів, звичайно, були і великі проміжки між позиціями, і дуже низька чисельність людей на позиції. Я вже не кажу про їхній вік, боєві якості, досвід. Вогневі засоби були також дуже обмежені», – писав Бутусов.

Слідчі з’ясували, що підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції під час штурмових дій росіян у травні на Харківщині. ДБР висунуло командуванню 125 бригади звинувачення в тому, що «не організувало належним чином оборону позицій на кордоні Харківської області та РФ, що призвело до втрати позицій, військової техніки та особового складу підрозділу». Командування бригади назвали ці заяви неправдивою інформацією та ІПСО.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.