Площі нових насаджень садів на Львівщині за грантовими проектами складають 204,8 га

Аграріям Львівщини погодили 56,7 мільйонів грантової допомоги на створення і розвиток садівництва і ягідництва в рамках програми «Свій Сад» від «єРобота».

13.09.2023
Площі нових насаджень садів на Львівщині за грантовими проектами складають 204,8 га

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, за площами закладання садів та сумою погодженої і виплаченої підтримки Львівщина займає 4 сходинку у рейтингу областей.

Від початку дії програми грантову підтримку погодили 12 суб’єктам підприємництва, з яких профінасували 11 суб’єктів в сумі 49,2 млн грн (86,8%). У загальній сумі наданих грантів по Україні частка Львівщини складає 10,5 %, у сумі виплачених грантів – 13,3%.

Площі нових насаджень за грантовими проектами складають 204,8 га, що становить 11,6 % від загальної площі нових насаджень по Україні. З загальної площі насаджень 50,3% (103 га) займатимуть ягідні культури (лохина, малина, суниця), горіхоплідні культури (фундук і волоський горіх) – 44,5 % (91,1 га), решта яблуня – 5,2 % (10,6 га).

«За грантові гроші суб’єкт підприємництва може розпочати власну справу у садівництві або розширити бізнес, який вже працює. До державного бюджету треба буде повернути лише 50% від гранту і тільки у вигляді податків і зборів від ведення діяльності», – інформує Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

Довідково:

Урядова грантова програма «єРобота» на створення або розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства діє з 1 липня 2022 року і реалізується на умовах співфінансування держави та отримувача гранту у співвідношенні 70 до 30 в межах суми, визначеної на один гектар посадки кожного виду культур:

  • до 70 % вартості проєкту висадки насаджень за рахунок гранту;
  • не менше 30 % за рахунок власних коштів (або кредитних) отримувача гранту.

Отримувач може отримати грант для висадки насаджень на площі від 1 до 25 гектарів за наявності розробленого проекту саду на відповідну культуру. Коштами гранту можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень (закупівля саджанців, обладнання, систем поливу, добрив, тощо).

Основною умовою для учасників програми є створення відповідної кількості нових робочих місць та провадити підприємницьку діяльність після висадки насаджень протягом не менше п’яти років і сплачувати до державного бюджету платежі з податків та зборів, пов’язаних з працевлаштуванням працівників відповідно до проекту висадки насаджень.

Ознайомитись з умовами та вимогами отримання гранту можна на сайті Мінагрополітики за посиланням.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.