Площі нових насаджень садів на Львівщині за грантовими проектами складають 204,8 га

Аграріям Львівщини погодили 56,7 мільйонів грантової допомоги на створення і розвиток садівництва і ягідництва в рамках програми «Свій Сад» від «єРобота».

13.09.2023
Площі нових насаджень садів на Львівщині за грантовими проектами складають 204,8 га

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, за площами закладання садів та сумою погодженої і виплаченої підтримки Львівщина займає 4 сходинку у рейтингу областей.

Від початку дії програми грантову підтримку погодили 12 суб’єктам підприємництва, з яких профінасували 11 суб’єктів в сумі 49,2 млн грн (86,8%). У загальній сумі наданих грантів по Україні частка Львівщини складає 10,5 %, у сумі виплачених грантів – 13,3%.

Площі нових насаджень за грантовими проектами складають 204,8 га, що становить 11,6 % від загальної площі нових насаджень по Україні. З загальної площі насаджень 50,3% (103 га) займатимуть ягідні культури (лохина, малина, суниця), горіхоплідні культури (фундук і волоський горіх) – 44,5 % (91,1 га), решта яблуня – 5,2 % (10,6 га).

«За грантові гроші суб’єкт підприємництва може розпочати власну справу у садівництві або розширити бізнес, який вже працює. До державного бюджету треба буде повернути лише 50% від гранту і тільки у вигляді податків і зборів від ведення діяльності», – інформує Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

Довідково:

Урядова грантова програма «єРобота» на створення або розвиток садівництва, ягідництва і виноградарства діє з 1 липня 2022 року і реалізується на умовах співфінансування держави та отримувача гранту у співвідношенні 70 до 30 в межах суми, визначеної на один гектар посадки кожного виду культур:

  • до 70 % вартості проєкту висадки насаджень за рахунок гранту;
  • не менше 30 % за рахунок власних коштів (або кредитних) отримувача гранту.

Отримувач може отримати грант для висадки насаджень на площі від 1 до 25 гектарів за наявності розробленого проекту саду на відповідну культуру. Коштами гранту можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень (закупівля саджанців, обладнання, систем поливу, добрив, тощо).

Основною умовою для учасників програми є створення відповідної кількості нових робочих місць та провадити підприємницьку діяльність після висадки насаджень протягом не менше п’яти років і сплачувати до державного бюджету платежі з податків та зборів, пов’язаних з працевлаштуванням працівників відповідно до проекту висадки насаджень.

Ознайомитись з умовами та вимогами отримання гранту можна на сайті Мінагрополітики за посиланням.

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.