Проблеми аграріїв під час другої воєнної посівної

Ми як аграрна держава, де сільське господарство є невід’ємною складовою нашої економіки, не можемо допустити тотального банкрутства агросектору та аграріїв середнього класу, оскільки Україна може опинитись у складному та затяжному дефолті.

16.05.2023
Проблеми аграріїв під час другої воєнної посівної

Проблеми аграріїв у другу воєнну посівну стосуються не лише можливостей експорту, є негативні внутрішні чинники, один з яких – фінансування.

Україна минулого року експортувала 99,8 млн тонн продукції та товарів усіх видів на загальну суму $44,1 млрд, що відповідно на 38,4% і 35% менше від показників 2021 року. року.

Найбільше виторгу отримано від експорту продукції АПК – кукурудзи на $5,94 млрд (+1% до 2021 року), олії на $5,46 млрд (- 14,4%), пшениці – $2,6 млрд (-44,7%), ріпаку – $1,54 млрд (-8,6%), насіння соняшника – $1,26 млрд (зростання у 33 рази), сої – $862 млн (+43%)

Війна вносить свої корективи: в агропідприємств знизилися фінансові можливості на здійснення посівної кампанії. Це пов’язано з тим, що значна частина с/г земель тимчасово окупована або замінована. Аграрії не мають можливості здійснювати експорт за гідними цінами. Сіяти сьогодні важко, неможливо гарантувати 100-відсоткове внесення добрив та ЗЗР. 

Дуже важливо фінансово підтримати агросектор. Товаровиробники активно користуються державною програмою кредитів “5-7-9”, але існує проблема кредитних лімітів:  90 млн грн на одну юридичну особу сьогодні недостатньо, бо все здорожчало і багато аграріїв використало ліміт ще торік. 

Кредитні ліміти потрібно збільшити вдвічі, до 180 млн грн, від чого виграють всі: агропідприємства здійснять посівну, держава отримає повернуті кредити з відсотками та валютний виторг. Це важливий напрямок.

Зараз ми маємо складну ситуацію на окупованих частинах України оскільки посівна там проводиться тільки на 20% від загальних посівних площ.

А також якщо брати у відсотковому відношенні Україну 35% лишаться не засіяні 28% це заміновані землі та землі під окупацією 7% це аграрії які зазнали банкрутства. 

Тому наголошую ще раз термінове рішення яке має прийняти уряд це підняти кредитний ліміт з 90 до 180 мільйонів гривень для однієї юридичної особи.

Тоді агросектор зможе втриматись на плаву та осінню значно підсилити економіку нашої країни.

Віктор Візний, директор агрофірми

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.