ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до росії

Відповідну резолюцію ухвалили на весняній сесії ПАРЄ.

27.04.2023
ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до росії
Фото: умовне

Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію російської федерації та закликала Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин, повідомляє “Укрінформ”.

За ухвалення документа “Депортація та насильницьке переміщення українських дітей та інших цивільних осіб до російської федерації або на тимчасово окуповані території України: створити умови для їхнього безпечного повернення, покласти край злочинам та покарати винних” проголосували 87 депутатів з 89 присутніх, один був проти, ще один – утримався.

У резолюції зазначається, що ООН, Рада Європи, Європарламент та ОБСЄ протягом останніх місяців і тижнів рішуче засудили практику насильницького переміщення та депортації цивільних осіб, зокрема дітей, російською федерацією з території України.

“Застосовуючи цю практику, російська федерація часто нав’язує їм російське громадянство, що також призводить до порушення права дітей на ідентичність і сприяє незаконному усиновленню українських дітей російськими сім’ями. Такі практики заборонені міжнародним гуманітарним правом, правами людини та кримінальним правом і мають переслідуватися як воєнні злочини та злочини проти людяності. У випадку з насильницьким переміщенням дітей має місце злочин геноциду, що має бути ретельно розслідувано та переслідуватися у судовому порядку”, – йдеться у документі.

Парламентська асамблея засудила дії російської влади на порушення її зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом, які полягають у “невиправданих затримках з репатріацією дітей та перешкодах у возз’єднанні сімей, розлучених унаслідок цього збройного конфлікту”. Асамблея також засудила порушення прав депортованих українських дітей на збереження своєї ідентичності, визначених Конвенцією про права дитини (стаття 8) ООН, “з практикою примусового прийняття російського громадянства та передачі дітей на виховання в сім’ї громадян рф”.

ПАРЄ наголосила, що організований та систематичний характер примусового переміщення та депортації “дозволяють зробити висновок, що ці злочини не є випадковими чи незапланованими” та свідчать про намір “знищити Україну та українську ідентичність, а також культурні та мовні особливості її народу”.

“Асамблея підкреслює, що насильницька передача дітей з однієї групи в іншу з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову або релігійну групу вважається злочином геноциду відповідно до пункту (е) статті 2 Конвенції про геноцид 1948 року, що відповідає задокументованим свідченням депортації та насильницького переміщення українських дітей в російську федерацію або на території, які тимчасово перебувають під окупацією росії”, – зазначається у документі.

Нагадаємо, у березні за підозрою у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до рф Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії путіна й дитячого омбудсмена рф львової-бєлової.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.