Окупант, погрожуючи розстрілом, змушував полоненого розповісти вірш Пушкіна

Російський військовий Костянтин Юдін підозрюється Службою безпеки України у порушенні законів та звичаїв війни.

07.06.2023
Окупант, погрожуючи розстрілом, змушував полоненого розповісти вірш Пушкіна

Про це йдеться у тексті підозри, пише “Судовий репортер”.

У ніч із 3 на 4 березня 2022 року в місті Енергодар Запорізької області та безпосередньо на території Запорізької атомної електростанції відбулося бойове зіткнення військових частин Нацгвардії України і збройних формувань рф. Як наслідок місто і АЕС були окуповані, а українські військові потрапили в полон.

На початку квітня росіяни відвели полонених до блокпоста на вʼїзді в Енергодар і наказали розбирати фортифікаційні споруди.

Росгвардієць Юдін викликав до себе полонених, залучених на демонтажних роботах, і допитував. При цьому вимагав, щоб йому відповідали російською.

21-річний український військовий відмовлявся говорити російською. Розлючений Юдін відвів хлопця в окрему господарську споруду і поставив обличчям до стіни. За спілкування українською мовою він вистрелив йому в ногу.

Потім Юдін приклав потерпілому пістолет до голови й наказав розповісти вірш Пушкіна. Однак потерпілий відповів, що вірша такого не знає. Тоді росіянин порахував до трьох і вистрелив у напрямку голови потерпілого. Після цього Юдін знову почав рахувати до трьох, а хлопець вкотре відповів, що не знає віршів цього автора. Окупант повернув полоненого до виконання демонтажних робіт.

Надалі Юдін також залякував інших військовополонених, кажучи, що ставлення до україномовних буде ще гірше ніж до вже згаданого потерпілого.

Про підозрюваного відомо, що він служив начальником групи з роботи з особовим складом військової частини 5389 (376-й окремий батальйон оперативного призначення Росгвардії).

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.