Окупанти розмістили в четвертому енергоблоці ЗАЕС вибухівку

Представники МАГАТЕ повідомили про факт розміщення російськими окупантами військової техніки, зброї та вибухівки у приміщенні турбінного відділення енергоблока №4 Запорізької АЕС.

04.05.2023
Окупанти розмістили в четвертому енергоблоці ЗАЕС вибухівку

Про це спостерігачі розповіли на нараді між кризовим центром (IEC) МАГАТЕ та Держінспекцією з ядерного регулювання (ДІЯРУ) про діяльність місії на майданчику Запорізької АЕС, повідомляє пресслужба інспекції.

У ДІЯРУ нагадують, що наприкінці липня 2022 року російські військові розмістили в машинному залі енергоблока №1 ЗАЕС важку військову техніку з боєкомплектом, а також зброю та вибухівку.

На початку серпня 2022 року з’явилася інформація про розміщення військової техніки також у машинному залі енергоблока №2 ЗАЕС.

Також до ДІЯРУ неофіційними каналами надходить інформація про зберігання техніки, зброї та вибухівки в інших виробничих приміщеннях Запорізької АЕС, зокрема в ремонтно-механічних майстернях та на дахах енергоблоків.

Неадекватні рішення і дії російських військових наражають на небезпеку як персонал атомної станції, так і жителів прилеглих населених пунктів, заявляють в інспекції.

У разі виникнення аварійної ситуації на ЗАЕС із потенційно можливим виходом радіоактивних речовин у навколишнє середовище, наслідки відчують не лише Україна – вони матимуть транскордонний характер.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.