Новий адвокат коригувальника вогню по Яворівському полігону просив зробити засідання закритими

У 72-річного Олександра Косторного, який коригував вогонь по Яворівському полігону, з’явився новий адвокат Юрій Палєц.

28.09.2023
Новий адвокат коригувальника вогню по Яворівському полігону просив зробити засідання закритими

Як повідомило видання “Судовий репортер”, Олександр Косторний уклав договір із Юрієм Палєєм з адвокатського об’єднання “Палєй і Партнери” 15 вересня. На засіданні, яке відбулось 27 вересня, новий адвокат подав клопотання про слухання справи в закритому режимі. Юрій Палєй пояснив це тим, що так як Косторного звинувачують в держзраді, в суді можуть розголошуватися дані, які є державною таємницею. Прокурор заперечив та пояснив, що в матеріалах жодної таємної інформації немає.

Крім того, захисник заперечував проти присутності журналістів в залі суду, адже, за його словами, ЗМІ публікують статті, які формують негативну думку про Косторного та зачіпають його честь та гідність.

“Публікації, які я уже бачив в ЗМІ, дійсно паплюжать на сьогоднішній день честь і гідність мого підзахисного, оскільки винним він поки ще не визнаний судом. І прямо називати його зрадником, як це написано, або передачем певної інформації, яка нанесла шкоду, а також стверджувати те, що він безпосередньо приймав участь у фіксації якихось заборонених об’єктів — я не бачу в цьому підстав”, — зазначив Юрій Палєй.

Проте суд відмовився зробити судові засідання закритими. На прохання адвоката розгляд справи перенесли на 23 жовтня. За цей час захисник має ознайомитися з доказами, які були долучені в суді.

73-річного експрацівника КДБ підозрюють у держзраді та передаванні даних російським спецслужбам. За даними слідства, зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону у березні 2022 року.  Косторний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби.

Нагадаємо, російські війська вранці 13 березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині. За даними СБУ, тоді загинули понад 50 військовослужбовців та ще 150 військових отримали поранення.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.