НАБУ і САП відкрили провадження через маямський маєток дочки мера Тернополя

Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала провадження щодо незаконного збагачення міського голови Тернополя Сергія Надала. САП перевірятиме статки родичів мера, зокрема доньки Анастасії Родрігес (Надал), яка проживає в США.

18.10.2023
НАБУ і САП відкрили провадження через маямський маєток дочки мера Тернополя

Як повідомляє «Дзеркало тижня», за останні чотири роки Анастасія та її чоловік купили три об’єкти елітної нерухомості в Маямі, а саме таунхауз, будинок та квартиру, та корпоративні права на приватну охоронну фірму. За попередніми даними, донька мера та її чоловік не можуть пояснити походження цих грошей. Досудове розслідування здійснює Національне антикорупційне бюро України.

У вересні 2022 року тернопільське видання Politerno оприлюднило розслідування, в якому зазначалося, що 26-річна донька міського голови Тернополя Сергія Надала купила в Маямі, США, маєток за 1 870 000 доларів.

Історія цього розслідування розпочалася з навчання Анастасії Надал в елітному швейцарському університеті готельного бізнесу Glion та її переїзду влітку 2018 року з берегів Женевського озера на стажування у Маямі. У розслідуванні велася лінія від перших орендованих апартаментів доньки міського голови в центрі курортної перлини Сполучених Штатів до придбаного на ім’я її майбутнього чоловіка таунхаузу в районі Pembroke Pines за майже 250 тис. дол.

Молодий чоловік, в якого під час роботи в готелі The St. Regis Bal Harbour Resort закохалася Анастасія Надал, не мав ресурсів для придбання такої нерухомості. У той час старший син латиноамериканських емігрантів Рубен Джеймс Родрігес жив у дуже скромному будинку своїх батьків, навчався у бюджетному виші та підробляв на рецепції згаданого готелю. Мати Рубена роками працювала продавчинею в кафетерії Latin American Grill у своєму районі. Після реєстрації шлюбу у грудні 2019 року та весілля у січні 2020-го Рубен Родрігес робить свою дружину Анастасію Родрігес співвласницею зазначеного таунхаузу.

Одруження нової американської сім’ї — окремий розділ розслідування. Рідних Рубена везли із Флориди в Україну, щоб разом з елітними гостями Сергія Надала з шиком відгуляти весілля в престижному Edem Resort Medical&SPA на Львівщині. Були присутні на цьому закритому лакшері-заході як чиновники з найближчого оточення тернопільського голови, так і найзаможніші бізнесмени Тернопільщини — власник дорожньо-будівельної компанії «Техно-Буд-Центр» Андрій Ярема та засновник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда.

Наприкінці 2021 року молода сім’я продає згаданий таунхауз за 300 тис. дол. А вже через три місяці, за кілька днів до російського вторгнення в Україну, купує згаданий на початку матеріалу особняк в одному з найпрестижніших районів Маямі — Coral Gables в окрузі Маямі-Дейд. От тільки вартість нової нерухомості аж ніяк не в’яжеться з виручкою від продажу попереднього житла, — вона становить 1 870 000 доларів. Для купівлі елітного маєтку молодій сім’ї Родрігесів потрібно було докласти до суми від продажу таунхаузу, ні багато ні мало, понад півтора мільйона доларів.

Однак це ще не всі дороговартісні витрати щасливих молодят 2022 року. На початку літа 2022-го Рубен Родрігес стає власником охоронної компанії City Watch Protective Services, яка з 1992 року надає послуги із неозброєної та озброєної охорони для готелів, розкішних кондомініумів, багатоквартирних і житлових будинків у штаті Флорида. Компанія має відповідну ліцензію, і під цією назвою її знають у Маямі з 2009 року. Це досить прибутковий бізнес, який може приносити мільйонні доходи своїм власникам.

Описані вище факти доводилися на підставі виписок з офіційних реєстрів США та інсайдерських даних від місцевих юристів. Одразу після виходу матеріалу міський голова Тернополя на своїй сторінці у Facebook оприлюднив спростування, назвавши розслідування «брехливим та фейковим».

Наприкінці 2022 року я звернувся в Державний департамент штату Флорида для отримання виписок із реєстрів та апостилю для цих документів. Документи були підготовлені та надіслані в Україну влітку цього року. Окремо з реєстру виборців штату Флорида було отримано витяг щодо реєстрації за адресою особняка Анастасії Родрігес її чоловіка Рубена Джеймса Родрігеса як виборця Республіканської партії. Раніше не було цих даних, а тому вони стали остаточними та безапеляційними для доведення того, що донька мера Тернополя офіційно володіє маєтком за майже два мільйони доларів.

Та якщо доведено, що Анастасія Родрігес (Надал) володіє цією нерухомістю, то на сто відсотків можна стверджувати й про факт придбання нею 16 лютого 2023 року апартаментів у кондомініумі Wind у центрі Маямі за 380 тис. дол. Адже саме особняк на 7300 SW 77TH AVE Анастасія Родрігес вказала поштовою адресою при купівлі апартаментів у Wind.

Напередодні обох придбань мер Тернополя Сергій Надал навідувався до доньки у Маямі. За даними тих самих джерел, згадані апартаменти Анастасія Надал отримала від батька в подарунок за народження онука.

На оприлюднення нових даних мер Тернополя вирішив не реагувати. Але цього разу продовження минулорічного розслідування помітило Національне агентство з питань запобігання корупції, яке розпочало перевірку щодо «встановлення відповідності рівня життя наявним у Сергія Надала та членів його сім’ї майну і одержаним доходам».

Після публікації другої частини розслідування Нацагентство з питань запобігання корупції звернулося у Державну службу фінансового моніторингу України для подальшої перевірки фінансовим моніторингом США рахунків Анастасії Родрігес. Також було направлено запит у ФБР із цією ж метою. Окремо було зроблено запити у прикордонну та митну служби США щодо перетинів кордону міським головою Тернополя. Про все це стало відомо зі слів працівника НАЗК, з яким відбувалася комунікація в рамках встановлення обставин можливого злочину.

Слід зазначити, що Національне антикорупційне бюро спочатку від цієї справи відмежувалося. Отримані матеріали звідти направили у НАЗК, яке своєю чергою чекало на здійснення певних процесуальних кроків саме від колег із бюро.

Тож журналісти звернулися із заявою про скоєння злочину в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Днями з Офісу генпрокурора України було отримано відповідь щодо реєстрації провадження 11 жовтня 2023 року. Правова кваліфікація — стаття 368-5 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення». Досудове розслідування здійснює Національне антикорупційне бюро України.

“Тож «маямська» справа мера Тернополя, описана у цьому матеріалі, якраз може стати тим лакмусовим папірцем щодо незалежності НАБУ та САП, про яку останнім часом ведеться так багато дискусій у суспільстві. Адже Сергія Надала у тернопільській політичній тусовці впевнено називають мером з орбіти офісу президента.

Численні порушення при веденні будівельних робіт у Тернополі, на які жодним чином не реагує міська рада; порушення при видачі містобудівних умов та обмежень під забудови; подекуди просто незаконно зведені будинки (замість приватних садиб — багатоквартирні будинки); поставлена на потік видача безкоштовних земельних ділянок «потрібним людям» під садиби та гаражі, на яких згодом виростають торгові точки й офісні центри; масові маніпуляції та порушення при здійсненні публічних закупівель — усе це супроводжується заявами про злочини, скаргами тернополян і відсутністю будь-якої реакції з боку правоохоронців. І що цікаво, навіть такого незалежного НАБУ”, – підсумували у розслідуванні.

 

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.