Мовний омбудсмен розкритикував ДБР за російську мову під час затримання Гринкевича

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розкритикував працівників Державного бюро розслідувань, які розмовляли російською мовою під час затримання Романа Гринкевича – підозрюваного у справі про закупівлі одягу для Збройних сил України.

23.01.2024
Мовний омбудсмен розкритикував ДБР за російську мову під час затримання Гринкевича
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь

«На застосування недержавної мови представниками правоохоронних органів критикою спалахнули соцмережі. Громадяни гостро реагують на порушення своїх мовних прав і звертаються до мене з проханням втрутитися в ситуацію. При виконанні службових обов’язків представники правоохоронних органів зобов’язані послуговуватися державною мовою. Сподіваюся, що надалі таких інцидентів не буде», – заявив Кремінь.

Нагадаємо, що 22 січня співробітники ДБР затримали Романа Гринкевича. На опублікованому відео чути, як працівники ДБР звертаються до підозрюваного російською мовою.

29 грудня ДБР затримало львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, коли той давав хабар одному з керівників Бюро у сумі 500 тис. доларів за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.