МОК натякнув на покарання українських спортсменів за бойкот Олімпіади

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах доволі жорстко відреагував на наміри України бойкотувати Олімпійські ігри-2024 у Франції. Навіть натякнув на можливе покарання українських спортсменів.

09.02.2023
МОК натякнув на покарання українських спортсменів за бойкот Олімпіади

Про це йдеться в листі Баха президентові Національного олімпійського комітету Вадиму Гутцайту від 31 січня, пише УП.

Згідно з інформацією, Бах пише у відповідь на лист Гутцайта від 26 січня, в якому той каже, що НОК України розглядає питання бойкоту Олімпіади, якщо у ній братимуть участь російські та білоруські атлети.

“Погроза бойкотом Олімпійських ігор, яку, за вашою інформацією, наразі розглядає НОК України, суперечить основам олімпійського руху та принципам, які ми відстоюємо. У цьому відношенні НОК України, безумовно, не має підтримки або солідарності з боку переважної більшості учасників олімпійського руху. І як показала історія, попередні бойкоти не досягали своїх політичних цілей і слугували лише для покарання спортсменів бойкотуючих НОКів”, – йдеться в листі Баха.

 Бах зауважив, що хоча остаточне рішення стосовно допуску або недопуску росіян і білорусів до ОІ ще не ухвалене, Україна уже розіслала іншим державам свою позицію, чим здійснює на них тиск.

Водночас президент МОК стверджує, що переважна більшість країн сприйняла цю позицію як “вкрай прикру”.

Бах наголосив, що виключення російських і білоруських спортсменів з Олімпійських ігор буде дискримінацією по відношенню до них, а це не відповідає принципам міжнародного олімпійського руху. Він додав, що проти такої заборони висловилася і Рада ООН з прав людини.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.