МОК рекомендував повернути росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі

А питання участі спортсменів цих країн на Олімпіаді-2024 не підіймалося.

28.03.2023
МОК рекомендував повернути росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі

МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити атлетам з росії та білорусі виступати на турнірах, що проводяться під їхньою егідою. Про це повідомив президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах за підсумками засідання Виконкому організації.

Очільник МОК назвав шість пунктів, що стосуються подальшої долі санкцій проти росії та білорусі у спорті. Бах відзначив, що атлетам цих країн дозволено змагатися, однак за дотримання певних умов.

  • Атлети з росії та білорусі мають змагатися лише як нейтральні атлети.
  • Команди з росії та білорусі не можуть змагатися.
  • Атлети та персонал, які активно підтримують війну, не можуть змагатися.
  • Атлети, які мають контракт з російською та білоруською арміями, а також Нацгвардіями, не можуть змагатися.
  • Нейтральні атлети, яким дозволено змагатися, мають відповідати усім вимогам, зокрема антидопінгових правил.
  • Санкції проти росії та білорусі як держав мають залишатися у силі: заборона на проведення змагань, а також символіки, відвідування міжнародних заходів.

Водночас Томас Бах відзначив, що питання участі спортсменів з росії та білорусі на Олімпіадах 2024 та 2026 років не розглядалося.

Перед ухваленням рішення президент МОК звертав увагу на те, що під час повернення спортсменів з росії та Білорусі до змагань буде враховано принцип “вибіркового усунення”. Відзначалося, що до змагань під нейтральним прапором зможуть бути допущені лише ті спортсмени, які активно не висловлюються на підтримку війни в Україні. В іншому разі їхні дії вважатимуться порушенням Олімпійської хартії й передбачатимуть подальше відсторонення.

Україна та союзники, своєю чергою, закликають позбавити участі спортсменів держав-агресорів.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.